Galeria na Płocie ? w piątek otwarcie jubileuszowej edycji

Malownicze rozlewiska Biebrzy i Narwi będą tematem jubileuszowej, dziesiątej edycji ?Galerii na Płocie? Zespołu Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej w Białymstoku. Otwarcie już w piątek.

W tegorocznej odsłonie galerii, przebiegającej pod hasłem ?Za płotem - wiosenne rozlewiska Biebrzy i Narwi? na ogrodzeniu przy Fabrycznej, a także w szkole na II piętrze pojawią się prace Marka Śleszyńskiego historyka z wykształcenia, pasjonata fotografii, zauroczonego podlaskimi krajobrazami. Ale też autora wielu wystaw fotograficznych i przewodników kajakowych.

- Ponieważ to okrągłą rocznica naszej wystawy, postanowiliśmy nawiązać tematycznie do jej pierwszej edycji pt. Metafizyka prowincji ? mówi Ewa Drozdowska, dyrektor ZSS STO przy Fabrycznej. ? Zatęskniliśmy za sielskimi, nastrojowymi klimatami Podlasia, które są tuż, tuż - dosłownie za płotem. Autor prac jest mistrzem w utrwalaniu piękna takich ulotnych chwil

Wernisaż rozpocznie się o godz. 18, pół godziny później odbędzie się spotkanie z autorem zdjęć i pokaz slajdów. Mecenasem wystawy jest Samodzielne Koło Terenowe nr 91 STO (czyli rodzice uczniów szkoły) i Zespół Szkół Społecznych STO.

"Galeria na płocie" została zainspirowana książką Jana Kamińskiego "Metafizyka prowincji" i powstała w 2005 roku. Wtedy na płocie przed szkołą zaprezentowano fotografie Piotra Malczewskiego. Rok później formułę wystawy powiększono o "Galerię na II piętrze". Od tego czasu swoje zdjęcia może pokazać każdy, kto tylko zainteresuje nimi organizatorów.

dodany 2014-09-17 18:03 przez maszmedia

źródło: ZSS STO

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją