Policjanci zatrzymali ostatniego sprawcę kradzieży

Policjanci z Białegostoku zatrzymali sprawcę kradzieży. Jest to już trzeci i ostatni podejrzany zatrzymany w tej sprawie. W sierpniu w ręce policjantów wpadli dwaj inni złodzieje.

W minioną środę (3 października) białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali podejrzanego o dokonani dwóch kradzieży na terenie gminy Turośń Kościelna. Do pierwszej grabieży doszło w połowie sierpnia.

Wtedy rabusie weszli do uszkodzonego ciągnika siodłowego zaparkowanego w pobliżu jednej z posesji, zdemontowali i ukradli wyposażenie. Ich łupem padły akumulatory, zbiornik powietrza układu hamulcowego, lodówka samochodowa, skrzynka z bezpiecznikami, łóżko górne i dolne, czujnik gazu oraz przełącznik konsoli. Ich wartość oszacowano na 14 tys. zł.

Do drugiej grabieży doszło pod koniec sierpnia. Tym razem mężczyźni włamali się do niezamieszkałego domu, z którego ukradli wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, m.in. akumulator, kosę spalinową, maszynę do nacinania bieżnika opon, agregat prądotwórczy, wózek metalowy na kółkach, wkrętarkę. Ich wartość to niemal 2,5 tys. zł.

Dwaj sprawcy, 31-latek i 36-latek, wpadli w ręce policji pod koniec sierpnia. Obaj są w areszcie. W czwartek (4 października) dołączył do nich trzeci sprawca. 19-latek także usłyszał zarzut dokonania dwóch kradzieży. Wkrótce wszyscy staną przed sądem.

dodany 2018-10-08 10:28 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją