28

6AV2124-0MC01-0AX0, czyli panel HMI Comfort Simatic

Źródło: https://magsteron.pl/

Nowoczesny wyświetlacz

Panel HMI TP1200 Comfort posiada jasny, panoramiczny wyświetlacz 12-calowy. W porównaniu do konwencjonalnych ekranów, zapewnia nawet do 40 proc. większy obszar wyświetlania. Umożliwia prezentację złożonych danych synoptycznych w czytelny sposób, dzięki możliwości dzielenia ekranów na sekcje monitoringu i sterowania. Wyświetlacz posiada wysoką rozdzielczość 1280×800 i szeroki kąt widzenia sięgający 170 stopni, co gwarantuje optymalną szczegółowość synoptyk. Podświetlenie LED może być dostosowane do warunków aplikacji. Rozwiązanie to wydłuża żywotność wyświetlacza, a także przyczynia się do oszczędności energii. Za sprawą możliwości montażu pionowego, panel da się zainstalować przy maszynie o dowolnej konstrukcji. Wysokość elementu frontowego wynosi 241 mm, a jego szerokość 330 mm przy głębokości wbudowania równej 65 mm.

Rozbudowane interfejsy

Obecność standardowych interfejsów PROFIBUS i PROFINET ze zintegrowanym switchem sieciowym zapewnia łatwą integrację w strukturę zarówno zakładu, jak i sieci. Interfejs Audio pozwala na obsługę plików dźwiękowych, które odtwarza zintegrowany Media Player. Do panelu da się też łatwo podłączyć urządzenia zewnętrzne, takie jak nośniki pamięci, drukarki, klawiatury czy myszki, co wynika z obecności zintegrowanych interfejsów USB Host oraz dodatkowego interfejsu USB device – do ładowania projektu za pomocą standardowego kabla.

Unikalna specyfikacja

TP200 Comfort jest panelem pracującym pod napięciem DC 19,2 – 28,8 V. Urządzenie może działać w szerokim zakresie temperatury, do maksymalnie 50°C. Model ten dysponuje wejściem domyślnej wartości procesu, a także wyjściem reprezentacji stanu procesu. Za pośrednictwem panelu ładować można dodatkowe komponenty oprogramowania. Liczba dostępnych poziomów haseł to 50, a ilość języków online wynosi 32. Użytkownik ma do dyspozycji 12000 kB pamięci projektowej.