5

Co brać pod uwagę szukając sukienki na wesele?

Wesele jest wyjątkową okazją, jaka winna nas zmotywować do wybrania dobrej kreacji oraz wyszukanych akcesoriów. Możemy pozwolić sobie na znacznie więcej aniżeli, jeśli wybieramy się na „zwykłą” kolację lub bankiet. Z innej strony należy zachować umiar, aby własną kreacją nie przyćmić sukni panny młodej. Za duża kreatywność może być źle odebrana, wyjątkowo na tle prostych, minimalistycznych sukni pozostałych pań. Jaką suknię na wesele dobrać? Co zrobić, aby wyglądać dobrze, natomiast przy tymże zachować reguły dress code’u? Czego zupełnie nie wypada ubrać?

Odcień sukni na wesele – ważne reguły

Jaki odcień sukienki na wesele będzie najgorszym, natomiast jaki najdoskonalszym doborem? W myśl reguły: „to, co nie jest zakazane, jest dozwalane”, można stwierdzić z całą stanowczością: suknia absolutnie nie winna być biała. To odcień zakazany. Biel zajęta jest dla panny młodej. Ślub jest dla niej najistotniejszym wydarzeniem oraz to ona jest gwiazdą tego dnia. Założenie poprzez gościa sukni w białym odcieniu będzie odebrane jako duży błąd, jaki sprawi jej przykrość.

Suknia długa lub krótka?

Sukienki na wesele są w różnorodnych długościach. Może to być długa kreacja, jaka przeważnie wybierana jest przez świadkową, druhny czy mamę panny młodej czy pana młodego. Długa suknia na wesele musi być przede wszystkim dostosowana do wzrostu kobiety, by była jak najbardziej wygodna oraz komfortowa podczas tańców i zabawy. Należałoby wybierać lekkie oraz naturalne materiały, jakie umożliwiają poczucie swobody. Długie sukienki weselne mają też interesujące oraz błyszczące aplikacje, odkryte plecy czy rozcięcie przy nodze. Jest to niezwykle odpowiednie wyjście na wyjątkową kreację na ślub najbliższych.

Typ sukienki

W tymże przypadku masz naprawdę nieograniczone pole do popisu. Możesz dobrać rozkloszowaną suknię, princeskę czy suknię typu skater. Wciąż supermodne są proste suknie z baskinkami. Jedyne o czym musisz pamiętać, to głębokości dekoltu. Naturalnie nie może on być za duży! Duże dekolty, odsłaniające piersi, wyglądają po prostu wulgarnie.