11
12

Czym jest pozycjonowanie stron www?

Konieczność pojawiania się każdej firmy w wynikach google, czyli tam, gdzie produktów i usług szukają klienci, jest dzisiaj dla firm oczywista. Znacznie mniej oczywiste jest natomiast pytanie, jak to zrobić? Jak w czasach ogromnej konkurencji i podobnych produktów oferowanych do sprzedaży online, przebić się w google i znaleźć się w topie wyników, do których najczęściej zerkają potencjalni klienci? Odpowiedzią na to pytanie jest pozycjonowanie stron www. Ten długofalowy proces, oparty na wielu wskaźnikach związanych z samym sposobem działania google, sprawia, że dzień po dniu i miesiąc po miesiącu, firma może ugruntowywać swoją pozycję w rankingu i piąć się w wynikach.

Pozycjonowanie stron www jest dzisiaj w zasadzie jedyną opcją pozwalającą na naturalne przebicie się wśród konkurencji i znalezienie np. na pierwszej stronie wyników Google na dane hasło czy w pierwszej trójce. Im wyższą pozycję uda się osiągnąć firmie, tym większa jest jej szansa na to, żeby spektakularnie zwiększyć sprzedaż i dotrzeć do nowych, nieznanych klientów. Warto pamiętać, że działania obejmujące pozycjonowanie stron www nie są czynnościami do wykonania w pięć minut i jednorazowo, gdyby tak było, każda firma byłaby numer 1, a jak wiadomo – nie jest. Pozycjonowanie to żmudna i systematyczna praca na stroną, dzięki której jest ona lepiej postrzegana przez roboty google i bardziej widoczna.

Warto też pamiętać, że przy wyborze firmy, która wykona dla nas takie działania związane z pozycjonowanie, trzeba być bardzo ostrożnym. Nie każda agencja seo czy firma marketingowa tak naprawdę wie, jak robić pozycjonowanie, dlatego podpisanie umowy musi być poprzedzone gruntownym jej sprawdzeniem.

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply