21

Fotele wiszące – prawdziwy hit

Aktualna moda oraz styl zdecydowanie się zmieniają. Bardzo trudno nad tym wszystkim zapanować. Możemy mieć niemały problem. Czasem jednak pewne elementy wyposażenia wnętrz są tak popularne, że trudno przejść obok nich obojętnie. Takimi meblami są obecnie fotele wiszące. Najczęściej fotele wiszące kojarzą nam się z ogrodem, tarasem czy też balkonem. W zasadzie to powstały one właśnie z myślą o takim połączeniu. Jednak obecnie coraz częściej fotele wiszące stawiamy w swoim domu czy też mieszkaniu. Możemy się także z tego typu fotelami spotkać w restauracjach czy też nawet w instytucjach publicznych. O czym powinniśmy pamiętać wybierając dla siebie fotel wiszący?

Wybór pozycji i stylu

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy szukamy wiszącego krzesła czy też czegoś w rodzaju hamaka? Obecnie dostępne fotele mają przeróżne nachylenie. Fotele o kształcie jaja oferują nam pozycję siedzącą i sprawdzają się świetnie jako oryginalne oraz zabawne siedzisko podczas spotkać ze swoimi przyjaciółki. Z kolei fotele przypominające muszlę zapewniają nam pozycję leżącą czy też półleżącą. Jest to genialne wręcz miejsce na drzemkę letnią.

Jaki styl wybrać? Fotele wiszące są niezwykle modne i występują w przeróżnych kolorach oraz stylach. Dobierzmy także starannie kolor. Przepiękny błękit czy też inny bardzo żywy kolor będzie kontrastował ładnie z szarą czy też beżową konstrukcją z aluminium czy też technorattanu.

Ile fotel wiszący będzie nas kosztował?

Musimy mieć świadomość, że ze względu na swoją nieco skomplikowaną strukturę fotele wiszące są niestety nieco droższe od klasycznych krzeseł ogrodowych. Nie ma jednak co się zbytnio przejmować, ponieważ fotele te są nadal bardzo przystępne cenowe. Jakim budżetem musimy dysponować? Modele w technorattanu czy też fotele wykonane z aluminium o dobrej jakości to koszt 900 złotych do około 1350 złotych. Oczywiście na rynku znajdziemy także fotele za 500 złotych, ale nie jesteśmy co do nich przekonani. Widząc tak niską cenę niestety musimy mieć świadomość, że fotel ten będzie słabej jakości i na pewno nie posłuży nam tak wiele lat, jak te w budżecie podanym powyżej. Lepiej postawić na fotel wiszący wysokiej jakości.

Bez wątpienia fotel wiszący upiększy nasz ogród oraz także stworzy w nim niczym atmosferę zen. Oczywiście dany model mus nam przypaść do gustu. Sugerujmy się jednak nie tylko samym wyglądem mebla, ale także na jego jakość. Raczej w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na jakość, a później z foteli o wysokiej jakości wybrać fotel, który nam się najbardziej podoba.