33

Jak działa pułapka na krety?

Kret buszujący w ogrodzie oraz multum kopców zostawionych na trawniku to zmora wielu właścicieli działek. Choć sposobów jak pozbyć się kreta popularnych jest mnóstwo, to żaden spośród nich nie zapewnia 100% pewności. Co gorsza, mnóstwo spośród nich jest absolutnie nieefektywnych, natomiast krety wydają się być wprost zaimpregnowane na jeszcze to nowocześniejsze sposoby ogrodników. Na szczęście z tymi szkodnikami efektywnie poradzi sobie pułapka na krety.

Krety w ogrodzie

Choć krety są przydatne ponieważ umożliwiają pozbyć się robaków z ogrodu, ich podziemne tunele oraz kopce niszczą trawnik szpecąc ogród. Kret kopiąc tunele uszkadza także korzenie roślin dekoracyjnych oraz rolniczych. W rolnictwie działalność kretów wywołuje pokrycie pastwisk świeżą glebą, minimalizując odpowiedni do wypasu teren. Odkryte poprzez krety kamienie mogą doprowadzać do zniszczenia maszyn rolniczych. Przez ukazanie świeżo pielęgnowanej gleby wspierają inwazję chwastów na polach rolnych natomiast budując tunele mogą naruszyć systemy odwadniające i zmniejszać wały przeciwpowodziowe.

Co na kreta?

Jest cała rzesza sposobów na pozbycie się z ogrodu kretów, nornic oraz kun. Tymże razem skoncentrujemy się niewątpliwie na tychże pierwszych, ponieważ wydają się być przypadkiem wyjątkowym. Otóż należy podkreślić, iż krety są pod ochroną, w związku z czym wszystkiego typu trutki oraz odmienne krwawe sposoby powinny być pomijane szerokim łukiem, stanowić ostateczność. Tymże bardziej, iż trutka może przy okazji zwabić oraz zaszkodzić zwierzętom domowym – psom, kotom, lub również innym zwierzętom.

Pułapka na krety

Ostateczną, niezwykle niebezpieczną (lecz także jak dotychczas najlepszą) metodą walki z kretem są specjalne pułapki pirotechniczne (np. Kretołap). Zasada oddziaływania takiej pułapki stosuje utrzymanie kreta w ciągu doby. Kret systematycznie (w ciągu 24-48 godzin) dochodzi do własnych wyrzeźbionych tuneli oraz udrażnia je powtórnie w poszukiwaniu jedzenia i dostępu powietrza. W czasie wypychania gleby na zewnątrz kretowiska sensor jest pobudzony oraz sieć uaktywnia się odpalając wkład pirotechniczny. https://www.gardenowo.pl/zwalczanie-szkodnikow/odstraszacze/