15

Na którą sukienkę się zdecydować?

Który kolor sukienki będzie najlepszy?

Sukienki na wesele to temat niezwykle popularny, który często budzi nieco kontrowersji. Jeśli chodzi o sukienki na wesele to bardzo istotny jest ich kolor. Jeśli nie lubimy różu neonowego i cenimy sobie elegancję oraz klasyczną małą czarną to nie będziemy się dobrze bawić w jasne kreacjo. Szczególnie jeśli mamy w głowie myśl o plamie niespodziewanej, która się na pewno zaraz pojawić. Każda z kobiet ma swoje preferencje oraz typy, także kolorystycznie. Niemniej jednak bardzo ważna jest okazja, ponieważ obowiązują zasady określone drees code’u. Wybór koloru sukienki na wesele to nie tylko kwestia samego samopoczucia, jak i także savoir-vivre’u.

Coraz więcej kobiet na wesele wybiera małą czarną. Coraz to mniej kobiet uważa to za coś bardzo niestosownego. W co po niektórych tradycjach oraz regionach nie wypada na ślubie się pokazać w sukience w czarnym kolorze. Jednak zasada ta odchodzi już w zapomnienie. Można czerń ożywić butami kolorowymi, biżuterią czy też torebką. Będziemy wówczas naprawdę świetnie wyglądać. Mała czarna jest dobrym wyborem na weselne przyjęcie, o ile nie jesteśmy matką panny młodej czy też pana młodego.

Spory nietakt

Jednak wciąż sporym dylematem, a nawet sporym nietaktem, może być przez gościa ubranie białej sukienki na wesele. Jest to znowu kwestia sporna. Jeśli nie wiemy, czy strój biały będzie stosowny, to zapytajmy pannę młodą, czy coś miałaby przeciwko temu czy też wybierzmy bezpieczniejszą opcję beżu. Wybór sukienki pastelowej na wesele jest zawsze jak najbardziej w dobrym guście. Pudrowy róży, mlecza żółć, błękit czy też szarości popielate. Turkus, pomarańcz, zieleń, fuksja, szmaragd czy też czerwień. Świetnym pomysłem będzie także złoty kolor lub też srebrny w wydaniu subtelnym, który jest odpowiedni do samego charakteru uroczystości. Wybór należy oczywiście do nas. Na pewno nie może to być pochopna decyzja. Przemyślmy to sobie i wybierzmy sukienkę wręcz idealną. Na pewno nam się uda.