2

PROGRAMY DO WIZUALIZACJI – KTÓRY Z NICH WYBRAĆ?

Na runku pojawia się coraz więcej programów, których producenci starają się pozyskać klientów. Zapewniania odnośnie wyjątkowości poszczególnych rozwiązań nie są już wystarczające. Klienci jak i projektanci czy architekci stają się coraz bardziej wymagający. Często rozwiązania, które były dobre jeszcze pięć lat temu teraz nie stanowią wystarczająco odpowiedzi na zmieniający się i dynamiczny współczesny świat.

Wybierając odpowiedni program do tworzenia wizualizacji należy oczywiście zwrócić uwagę na moc i szybkość przetwarzania plików, jaką zapewniał będzie silnik renderujący. Najwyższa jakość tego elementu oprogramowania bardzo znacząco wpływa na styl i sposób prowadzenia projektów. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest kwestia tego, czy program obsługuje wszystkie popularne rozszerzenia i tym samym stanie się rozwiązaniem uniwersalnym, które posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

Kolejną ważną i bardzo często pomijaną kwestią jest polityka licencyjna reprezentowana przez firmę. Licencja wieczysta przeważnie okazuje się być zdecydowanie bardziej korzystna niż użytkowanie na zasadzie subskrypcji. Warto zwrócić również uwagę na to, czy kontakt z producentami w razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości i nieścisłości okaże się możliwy. Producenci oprogramowania Eyecad VR udostępniają użytkownikom swoje rozwiązanie w dwóch wariantach: PRO i START. Pierwsza wersja będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, to ona daje możliwość tworzenia filmów i animacji, gwarantuje szybki i bezproblemowy rendering, a także zapewnia ultra jakość. Wersja podstawowa będzie doskonała dla wszystkich tych, którzy zaczynają swoją przygodą z projektowaniem i tworzeniem wizualizacji. Oba warianty różnią się oczywiście ceną.