7

Przyczepy kempingowe – czy warto? 

Przyczepy kempingowe cieszą coraz większą popularnością. Z roku na rok przybywa amatorów tego sposobu podróżowania i spędzania wakacji. Korzystają z niego całe rodziny z dziećmi i z powodzeniem przemierzają wakacyjne trasy. Czym właściwie są te popularne przyczepy i jakie są ich największe zalety?

Czym właściwie są przyczepy kempingowe?

Przyczepy kempingowe do tak zwane domy na kółkach. Według definicji są to pojazdy drogowe, które nie posiadają własnego silnika – muszą być ciągnięte przez inne pojazdy mechaniczne. Przyczepa wyposażona jest zazwyczaj w miejsce do spania, kuchnie oraz łazienkę. Wszystko, co potrzebne do codziennego funkcjonowania znajduje się na małej przestrzeni, którą można zabrać ze sobą w podróż. Do ciągnięcia małej przyczepki (cały zestaw nie może przekraczać 3,5 tony) wystarczy prawo jazdy kategorii B. Aby ciągnąć przyczepę o większej masie, kierowca musi uzupełnić swoje prawo jazdy o dodatkowe kategorie.

Dlaczego warto w nie zainwestować?

Przyczepy kempingowe to doskonały sposób na podróżowanie z rodziną. W tej małej przestrzeni na kółkach znajduje się zazwyczaj wszystko to, czego potrzebujemy do codziennego funkcjonowania. Miejsce do spania, łazienka do codziennej toalety oraz kuchnia do przygotowywania posiłków. Zaletą przyczepy jest również jej stosunkowo niska cena w porównaniu do innych tego typu pojazdów. Dodatkowo można odpiąć ją od samochodu i pozostawić na polu kempingowym. Dzięki temu nasz zestaw możemy szybko zamienić na samochód osobowy i podróżować bez zbędnego balastu, a co za tym idzie zminimalizować spalanie.