10

Siekiera rozłupująca fiskars

Siekiera to jedno spośród najstarszych narzędzi złożonych zrobionych poprzez człowieka, jakie jeszcze jest wykorzystywane. Podstawowym jego zastosowaniem jest rozłupywanie oraz kształtowanie drzewa. Zetniemy nią drzewo i podzielimy nią drzewo na wskazanej wielkości elementy. Robienie tejże pracy w swym obszarze pozwala nam wygospodarować znaczne ilości kapitałów, jeżeli drewno jest podstawowym źródłem energii do ocieplania własnego domu. Nabywanie drzewa posiekanego na kawałki jest zauważalnie droższe aniżeli kupowanie go w większych elementach np. od pobliskiego nadleśnictwa. Czy odpowiednim zakupem będzie siekiera rozłupująca fiskars?

Siekiera rozłupująca fiskars – co to takiego?

Tego rodzaju narzędzie wykorzystywane jest do odpowiednich, jednak nie zawsze takich samych celów. Siekiera wykorzystywana do wyrębu lasu będzie miała ponieważ odmienny typ oraz ciężar aniżeli toporek dedykowany do wycinania małych gałęzi oraz krzewów. Nie odmiennie jest w wypadku siekiery rozłupującej, jaka (jak sama nazwa sugeruje) jest dedykowana do rozłupywania drzewa. Wbrew pozorom zadanie to jest niezwykle wymagające, poprzez co narzędzie tego rodzaju musi mieć ciężką głowicę i duży trzonek, aby nadać całości dobrą siłę.

Budowa siekiery

Jaka siekiera jest, każdy widzi, jednak gdyż nie każdy się przygląda, należałoby dowiedzieć się, jak tak rzeczywiście wygląda siekiera. W zasadzie składa się z uchwytu oraz ostrza, natomiast w wypadku obu tych składników jest pewna rozpiętość: trzonek może być lub z jesionu lub z hikory, natomiast ostrza? Wielokrotnie są to dzisiaj odlewy, jednak można nadal kupować siekiery kute – są one trwalsze oraz twardsze od odlewów. Dosyć rzadko widzianym rodzajem ostrza są noże z włókna węglowego – lekkie, jednak trwałe, więc w nie oczywiście są zaopatrzone siekiery do survivalu.